Restaurant Bellavista umí rozehrát Vaše smysly a připravit nevšední okamžiky. Gurmánský zážitek je korunován neopakovatelnými výhledy na Prahu a magickým prostředím Strahovského kláštera.

O Bellavista

Je nám potěšením představit Vám Bellavista – unikátní restaurant, jehož kouzlu podlehnete. Chutě a vůně se zde pojí s potěchou oka.

Opravdový gurmánský zážitek je korunován neopakovatelnými výhledy na Prahu přes střechy malostranských starobylých budov. Majestát Pražského hradu, Praha na dlani a její tajemství, jedinečné prostory klášterní zahrady, to vše se snoubí v unikátu jménem Bellavista.

Přijďte okusit mistrovství jménem Bellavista

Moderní rustikální kuchyně i tradiční české pokrmy potěší milovníky dobrého jídla při procházce Prahou, atmosféra místa propůjčí svou poetičnost nevšednímu dni.

Více o lokalitě

Panorama Prahy

Výhled je u nás opravdu jedinečný. Z naší klášterní zahrady, jež pro Vás s péčí upravujeme, přes zeleň parku, který se rozkládá přímo pod naší terasou, máte Prahu jako na dlani. Vlevo se potěšíte pohledem na blízké Hradčany, vpravo výhledu vévodí Petřínská rozhledna.

Mezi nimi se rozkládá a k pohledu vábí stověžatá Praha v celé své kráse. Kam jen oko dohlédne… Jeden z nejkrásnějších pohledů na Prahu tak můžete vychutnat při sklence vína či výtečné večeři.

Romantická zahrada

Terasa našeho restaurantu skýtá vícero možností posezení, jež nám charakter klášterní zahrady nabízí. Můžete se potěšit nad šálkem kávy a domácím dezertem v blízkosti kašny, která zahradě dominuje, či vychutnat speciality z našeho grilu pod věhlasnou tureckou lískou.

O turecké lísce se traduje, že ji posvětily ruce Jana Pavla II., který zde také pobýval. Stejně tak si vychutnáte naše kulinářské skvosty přímo na terase s Prahou na dlani, ale možná vám přijde vhod pohodlné křesílko v kryté části terasy. Stačí si jen vybrat.

Sklepení z 12 století

Historická sklepení starobylého kláštera chceme v brzké budoucnosti využít pro archivaci vína, neboť toto spojení je jistě příznačné. Jedno si zaslouží druhé, příběh kláštera tak bude propojen s příběhem vína, jež je neméně poutavý.

Střežit kvalitu vína nám tak pomůžou nejen klášterní zdi, ale možná i místní duchové, jejichž přítomnost s trochou fantazie zde cítíme.

Gastronomie

Od března letošního roku kraluje kuchyni Restaurantu Bellavista Praha v zahradách Strahovského Kláštera šéfkuchař Martin Havel. Pod jeho vedením bude každodenně obměňované menu nejen překvapení pro hosta, ale též podtržením jeho kulinářských dovedností, které tak propůjčí menu další rozměr. Gurmána tak zavedou daleko od kulinářské šedi běžných restaurací.

Martin má pro tzv. vysokou gastronomii všechny předpoklady. Nejenže pracoval v nejlepších tuzemských restauracích a hotelech, vybojoval také nejcennější kovy na mezinárodních kuchařských olympiádách. Zkušenosti sbíral rovněž v zahraničí.

Zlatým hřebem jeho mistrovské kuchyně jsou zvěřinové speciality, o které přednáší v kurzu „Zvěřina v moderním kulinářském podání“ na Kulinářské akademii Asociace kuchařů a cukrářů ČR, jež pracuje pod záštitou Evropské unie.


Šéfkuchař Martin Havel (Bellavista)

Martin pracoval jako kuchař i šéfkuchař ve velkých tuzemských hotelech (Esplanade v Mariánských Lázních, Park Holiday Praha-Benice) a vyhlášených restauracích (U Zlaté koule v Mariánských Lázních), byl u zrodu vyhlášené Pražské restaurace RED PIF. Absolvoval i několik stáží v Evropě, Asii a USA.

Rok působil také jako osobní kuchař hraběte Kolowrata-Krakowski. Martin Havel patří také mezi šampióny evropských kulinářských soutěží, kde si vedl velmi úspěšně, například r. 2005 získal zlatou a bronzovou medaili na mezinárodním klání Interhoga Norimberk. Je také zapsán ve světové encyklopedii osobností Who is who a stal se držitelem zlatého řádu Magdaleny Dobromily Rettigové.

Historie

Století pohostinství a "Oživlé dřevo"

Restaurant Bellavista je dotekem historie: té, která činí Prahu magickou. Je to příběh, který vidíte, prožíváte, ochutnáte. Restaurant Bellavista navázal na tradici restaurantu Oživlé dřevo, který byl ve své době věhlasným místem hodným důležitých setkání.

Jeho původní interiér navrhl vážený umělec Alois Chocholáč, který se mimo jiné věnoval tvorbě samorostů a plastik, jež byly vystavovány na mnohých zahraničních výstavách, velký úspěch měl též na Expu 58 v Bruselu. Odtud již samotný název někdejšího restaurantu.

Co říkají naši zákazníci

Na tomto místě je vhodné vzpomenout naší pocty přivítat u nás i hosty zvučných jmen, jako byl Sean Conery či členové skupiny Rolling Stones, ale též Václav Havel s chotí nebo Dmitry Medvedev. Ti všichni byli místem i kuchyní nadšeni.

Prague is a beautiful city and this is a place where I enjoy it most.

Sean Connery

Lovely view. Prague is a heartbreaker.

Great cuisine, lovely waitress and most of all unforgettable panorama of 'Praha'. This is a 'must be' if you really want to experience Prague.

Právě v Bellavistě mě požádal Honza o ruku. Jsem tak šťastná. Děkuji Bellavistě za krásný májový večer, výborné francouzské víno, zářící Prahu a nejlepšího muže pod sluncem.

Skvělé místo pro firemní akci. Všichni naši zahraniční přátelé si pochvalovali skvělou organizaci, výbornou kuchyni a nezapomenutelný výhled. Děkujeme celému personálu Bellavista.

Fotogalerie

Klikněte pro větší náhled


Rezervace

Vaše rezervace byla odeslána. Děkujeme.

Dne od :
mám zájem o rezervaci pro

Rezervaci uveďte na moje jméno:
Telefon:
E-mail:

Poznámka: